Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Október 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      


Vyhlásenie o prístupnosti

Komplexný štábny nácvik nového veliteľstva


Komplexný štábny nácvik nového veliteľstva  

K trom existujúcim operačným veliteľstvám Ozbrojených síl Slovenskej republiky, od apríla 2021, pribudlo Spoločné operačné veliteľstvo OS SR (ďalej len SOV) v Banskej Bystrici. Úlohou tohto veliteľstva bude koordinovať, plánovať a riadiť celé spektrum operácií domáceho a medzinárodného krízového manažmentu a rovnako rozhodujúce operácie na zachovanie zvrchovanosti a územnej celistvosti Slovenskej republiky.

                Pripravenosť príslušníkov SOV je veľkou prioritou, preto už v mesiaci marec a začiatkom apríla absolvovali komplexný štábny nácvik na Generálnom štábe OS SR v Bratislave.

                „Výstavba ozbrojených síl nie je len o modernizácii. Je zároveň o spôsobe nastavenia hierarchie velenia a riadenia v čase mieru a krízy. Vznik SOV predstavuje základný kameň budúcej štruktúry velenia a riadenia ozbrojených síl, ktorý by mal zásadným spôsobom priniesť revitalizáciu celej hierarchie. To, že ho potrebujeme ako soľ, nám ukázali komplexné štábne nácviky za ostatné tri roky. Veliteľské štruktúry musia byť schopné na krízy reagovať okamžite, aby boli efektívnejšie, a aby dokázali pomáhať aj všade tam, kde sa pomoc vojakov doteraz neočakávala. SOV bude jedinečným prvkom, ktorého základnou dominantnou úlohou bude vytvárať plány, ktoré budú realizovateľné a budú odpoveďou na rôzne krízy. Zároveň, precvičovanie takýchto plánov bude vytvárať výcvikové príležitosti ako pre strategický, tak aj pre operačný a taktický stupeň velenia. Už prvé výsledky komplexného štábneho nácviku SOV hovoria o tom, že je to správny krok. Nácvik dokázal vynikajúcu zladenosť príslušníkov SOV a ich pripravenosť na plnenie aj tých najnáročnejších úloh“, zdôraznil náčelník Generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko počas vyhodnotenia prvého komplexného štábneho nácviku SOV.


Komplexný štábny nácvik nového veliteľstvaKomplexný štábny nácvik nového veliteľstva

Autor: Hovorca SOV , Foto: Hovorca SOV - Dátum: 09.04.2021
Čítanosť: 4694
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share