Preskocit navigáciu

NÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SR


NÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SR
Dňa 28. 8. 2012 si príslušníci vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove slávnostným nástupom pripomenuli jednu z najvýznamnejších udalostí moderných slovenských dejín – 68. výročie vypuknutia Slovenského národného povstania a 20. výročie prijatia Ústavy Slovenskej republiky.
Týmto nástupom prešovskí profesionáli vzdali hold všetkým, ktorí sa postavili na odpor nemeckej presile v boji za demokraciu a národnú slobodu. Vydobili si tak nové štátoprávne postavenie v povojnovej Európe, ktoré považujeme za jednu z najvýznamnejších udalostí v novodobej histórii Slovenskej republiky.
Taktiež si nastúpené jednotky pripomenuli jeden z najmladších štátnych sviatkov - deň prijatia demokratickej Ústavy Slovenskej republiky. Táto prvá demokratická ústava sa stala nosným pilierom pri formovaní a vzniku samostatnej a suverénnej Slovenskej republiky.
V závere zástupca veliteľa vrtuľníkového krídla pplk. Malák vyhodnotil splnenie úloh za mesiac august a stanovil hlavné úlohy na mesiac september. Na záver poďakoval v mene veliteľa príslušníkom vrtuľníkového krídla za ich profesionálny prístup pri plnení úloh a poprial veľa síl do budúcna.

NÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SRNÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SRNÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SRNÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SRNÁSTUP KRÍDLA K VÝROČIU SNP A DŇU ÚSTAVY SR

Autor: por. Daniel NEHILA , Foto: npor. Branislav MIKUŠ - Dátum: 28.08.2012
Čítanosť: 10772
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share