Preskocit navigáciu

Vojenský vrtuľník pomohol uhasiť lesný požiar


Vojenský vrtuľník pomohol uhasiť lesný požiar

Celý víkend boli v plnom nasadení prešovskí letci s vojenským vrtuľníkom Mi-17, ktorí pomáhali v likvidácii neutíchajúceho lesného požiaru pri obci Blatnica (okres Martin).

Vzhľadom k tomu, že sa požiar šíril koreňovým systémom posádka v zložení mjr. Radko GAJDOŠ, npor. Martin CHOMÍK, práp. Marián KALL a práp. Vladimír KOŠUDA vymenila BAMBI vak za prepravný vak tzv. OTO vak o objeme 2000 litrov.

Z priestoru Daňovský rybník posádka prepravila do miesta požiaroviska v ťažkom až neprístupnom teréne 24 000 litrov vody a v podvesnej sieti stovky kilogramov rôzneho materiálu potrebného na uhasenie požiaru. Pre nepretržitú činnosť vojenského vrtuľníka vyčlenila letecká základňa Sliač cisternu s palivom.

Aj vďaka profesionálnemu prístupu a rýchlemu nasadeniu profesionálnych vojakov a leteckej techniky vzdušných síl sa podarilo dostať nebezpečný požiar pod kontrolu.

Prešovský vrtuľník posledný krát zasahoval pri ničení prírodného živlu koncom apríla tohto roku v lokalite Hranovnicke pleso.Autor: vvzs , Foto: ilustračné foto - Dátum: 05.08.2013
Čítanosť: 7810
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share